מדריך השכרת מכשירי קשר סלולריים בכיסוי ארצי (מירס) ברשת WePTT

חברות וארגונים משתמשים במכשירי קשר כדי ליעל ולשפר את הקשר בין העובדים לצורך תיאום ביניהם לביצוע המשימות השותפות / יומיומיות של העסק. 

השימוש במכשירי קשר מאפשר לבצע שיחה בלחיצת כפתור PTT לקבוצה של מספר אנשים או לבצע שיחות פרטיות 1 על 1. 

שירות ההשכרה של WePTT מציע מכשירי קשר בכיסוי ארצי (השכרת מירס) עם מכשירי קשר סלולרים עם לחצן PTT . היתרון במכשירים האלה הם שאין להם מגבלת טווח והם תלויים בכיסוי הרשת הסלולר, שמכסה כ 99% ממדינת ישראל.

יתרון בולט נוסף של השכרת מכשירי קשר סלולריים (מירס) עם שירות WePTT הוא שניתן לשנות את ההגדרות של הקבוצות, עדיפויות והגדרות המשתמשים מרחוק. זה חשוב מאד לתחום ההשכרה מכיוון שבדרך כלל, יום ההשכרה הוא יום תחילת האירוע, לכן לעיתים אין זמן לבצע הגדרות למעט הגדרות בסיסיות מאד, כמו לדוגמא הגדרה של קבוצה אחת או שתיים לכל המכשירים בה כל המשתמשים יכולים לדבר.

שוכרי מכשירי קשר מודעים בדרך כלל לתכונות הבסיסיות שלהם ועל אף שיש למכשירי המירס PTT תכונות רבות הם לא עושים בהם שימוש. הסיבה לכך היא שמתייחסים למכשירי קשר סלולריים כפי שמתייחסים למכשירי קשר אנאלוגיים או דיגיטליים (DMR) סטנדרטיים שבהם לא ניתן לשנות את הטופוגרפיה, הגדרת קבוצות/ערוצים והמשתתפים, של מערכת הקשר מרחוק לאחר מסירתה לשוכר, מכיוון שהם תלויים בתדרים ה”צרובים” בהם.   

שירות מכשירי קשר “מירס” נקרא גם שירות POC (PTT Over Cellular), שירות לחץ כדי לדבר על גבי רשת הסלולר או שירות PTT ארצי. אך בארץ קוראים לשירות זה בעיקר “מירס” על שם חברת “מירס תקשורת” שהרשת התקשורת שלה התבססה על רשת iDEN שהשירות שלה הופסק ב 2019.

מכשירי קשר סלולרים (“מירס”) הם לטלפונים ניידים שנראים כמו מכשירי קשר עם לחצן PTT  בצד המכשיר, שדרך הרשת הסלולרית מתחברים לשרת ניהול של כל המשתמשים (מכשירי הטלפון הניידים עם לחצן PTT). למעשה שרת הניהול מנהל את שירות ה PTT של המכשירים.

שירות ה PTT (שירות מירס) בבסיסו זהה בין ספקי שירות “לחץ כדי לדבר”, אך למעשה יש הבדלים רבים בין הספקי שירות זה. בארץ מרבית ספקי שירות מירס משתמשי במערכת POC שונה שהיא רק משווקת על ידם או על ידי משווקים מורשים שלהם.

באופן כללי ניתן לומר שההבדלים בין המערכות POC של ספקי שירות “לחץ כדי לדבר” (מירס), תלויים בהגדרת תכונות הקבוצות/ערוצים בשרת המערכת, הגדרת תכונות המשתמשים באופן כללי ואף יכולת שינוי הגדרות מרחוק של כל מנוי בנפרד או כל המנויים יחד, יכולת שליטה על תכונות הטלפון ועוד.

ישנם האומרים שקרבת השרת מערכת ה POC לתשתית חברת הסלולר הוא חשוב לביצועי המערכת ושרידותה אך מכיוון שתשתיות האינטרנט בארץ הם של סיבים אופטיים, נראה שהסבירות שרשת סלולר ספציפית תיפול (לא יהיה שירות סלולר), גדול יותר מהסבירות שלא יהיה שירות ברשת האינטרנט. 

היכולת של חברות לבצע שיפור מתמיד בתכונות ויכולות מערכת ה POC הוא הגורם המשמעותי ביותר המבדיל בין המערכות השונות. הסיבה העיקרית לכך היא כמות המשתמשים שמשתמשים מערכת ה POC של החברה שפיתחה את המערכת. אם יש לחברה שפיתחה את המערכת הרבה משתמשים אזי כנראה שיש לה משאבים (מתכנתים) לפיתוח. קימות אף חברות שפיתחו מערכת POC ואם לקוח מעוניין בתכונה שאין להם אז הם מבקשות תשלום עבור הפיתוח, או לחילופין חלקן מציעות ממשק שחברה אחרת תפתח את התכונות המבוקשות, דבר שאינו כל כך מומלץ. 

מכשירי הקשר הסלולריים (PTT), לכאורה זהים ביניהם, אך גם בין מכשירים אלה קיים הבדל. ההבדלים העיקרים הם סוג המעבד הראשי ויכולת התמיכה של יצרניות מכשירי הטלפון הניידים PTT המוקשחים ביכולת שינוי תכונות המכשיר. חברות מכשירי מוקשחים PTT לעיתים דורשות תשלום לשינויים במכשיר הנייד.  

האתגרים של ספק שירותי POC בארץ הם גדולים מכיוון שמצד אחד השוק יחסית קטן, בגלל גודל האוכלוסייה,  ומצד שני הלקוחות חכמים מאד מעצם העובדה שהם אוהבים טכנולוגיות חדשות (Early Adapters), אך התחרות גדולה מאד בין הספקים. הספקים צריכים להתמודד גם עם תוכנת מערכת שירות המירס (POC) וגם עם חומרת מכשירי הטלפון הסלולריים PTT. 

WePTT היא בין הספקים הבודדים בארץ שמייבאת ותומכת במכשירי סלולר PTT מהיצרנים שפיתחו אותם וגם מערכת WePTT היא מהמתקדמות והאמינות שקיימות בשוק הישראלי. 

יתרה מכך, WePTT משתדלת לתת מענה גם ללקוחות חדשים, ומכיוון שברור לנו שלקוחות אלה מכירים מכשירים ושירותי מירס של ספקים אחרים. לכן במקרים קיימים שינויי תפעול, אנחנו נעשה את כל שביכולתנו להתאים את המערכת שלנו שתבצע את אותן פעולות של המערכת המוכרת ללקוח הפוטנציאלי קטן כגדול.   

לסיכום, כשבוחרים חברה להשכרת מכשירי מירס סלולריים, ישנה חשיבות שנותני השירות בחברת ההשכרה או לחברת ההשכרה ישלטו במערכת הניהול של שירות המירס , ישלטו בתפעול אפליקציית ה PTT המותקנת בטלפון בעדיפות לכך שהשליטה על תכונות האפליקציה תהייה מרחוק, ושישלטו בהגדרות הטלפונים השונים. 

לכן השכרת מכשירי מירס צריכה להיעשות בחברה אמינה ומקצועית שמכשירי הקשר שלה וכל הציוד הנלווה יהיו איכותיים ומקצועיים כדי להבטיח איכות שמע שיחה גבוהה, זמינות גבוהה של המשתמשים ברשת המירס באיזור קליטת הסלולר, ואיכות מכשירי קשר סלולריים גבוהה.

לפני השכרת המכשירים יש לדעת את הפרטים הבאים:

  • כמות מכשירי הקשר שאותם תרצו לשכור.
  • לאיזה פרק זמן.
  • אילו סוגי מכשירי קשר, לאיזו מטרה.
  • עלויות
  • וכו…

חברתינו תיתן לכם את המענה היעיל, החדיש והאיכותי עם גמישות לצרכי הלקוח ומחירים אטרקטיביים.     

בחברתנו ישנה האפשרות להשכיר מכשירי קשר סלולריים בכיסוי ארצי (מירס) לתקופות קצרות וארוכות.

במכשירים אלו ניתן לבצע שיחות פרטיות בין המשתמשים ושיחות קבוצתיות. ניתן להגדיר עד 20 קבוצות לארגונים גדולים ואף יותר ללא תוספת עלות.

ניתן להשכיר גם אביזרי שמע (אוזניות) או לרכוש אותן. 

המכשירים מסופקים עם סוללות, מטענים, כבל טעינה ותפס חגורה.

אנו מספקים את מכשירי הקשר על פי צרכי הלקוח במחירים נוחים.

זמן האספקה היא מהירה. 

בעת פנייתך חברתינו תדע להתאים לך את המכשיר המתאים לפי צרכיך, לספק לך את האביזרים הנלווים והכי חשוב ללוות ולהדריך אותך לאורך כל הדרך.