נקודות חשובות הקשורות להתקשרות חוזית עם ספק

ההתקשרות החוזית בין הספק ללקוח כוללת סעיפים רבים אנו ננסה להעלות את הנקודות החשובות והעיקריות הקשורות לחוזה ודגשים לגבי הנקודות הללו.

עלות אספקת חומרה

מתייחס למכשירי טלפון ייעודיים הכוללים לחצן PTT ואביזרים למשתמשי המערכת, ציוד עמדת שליטה (Dispatcher) לחדר השליטה ועוד. זהו בדרך כלל המרכיב המשמעותי בחוזה.

יש לשים לב שמחיר החומרה בחוזה לא יכלול עלויות "נסתרות" של סעיפים אחרים בחוזה (לדוגמא: עלות שירות חודשי של שירות POC או עלות חודשית של שירותי סלולר).

עלות שירותי פלטפורמת תוכנות/אפליקציות ה POC / מירס.

עלות זאת כוללת את עלות הקמה ראשונית (Setup). עלות דמי שימוש חודשיים עבור כל אחד ממרכיבי התוכנה במערכת. המחיר החודשי תלוי בחבילת השירותים הנדרשים ממערכת ה POC.

לשים לב שאין עלות נוספת של הקמה ראשונית של המערכת או עלות התקנה על גבי הטלפונים המסופקים.

עלות אספקת תקשורת סלולר

עלות זאת היא עלות חודשית שכוללת את חבילת שירותי הסלולר בכל סים. בדרך כלל נעשה שימוש בסים נתונים בלבד, במידה ונעשה שימוש בסים נתונים.

במידה ומכשיר הטלפון הייעודי משמש רק עבור שירות ה POC (PTT Over Cellular) /מירס, כדאי לבטל את יכולת קבלה והוצאת שיחות ומסרונים (SMS) .

תוקף אחריות ועלות הרחבת אחריות מעבר לתקופת האחריות

האחריות המקובלת עבור מכשיר טלפון ייעודי היא לשנה.

במידה וכמות התקלות במכשירי הטלפון הייעודים היא נמוכה, כדאי לשקול שלא להפעיל את האופציה לתשלום עבור הרחבת אחריות עבור מכשירי הטלפוניים הייעודיים.

שירות תיקונים שוטף ותמיכה טכנית

שירות התיקונים מבוצע במעבדות הספק אך ארגון צריך פתרון מיידי לכך שמכשיר התקלקל.

כדאי לרכוש טלפון או טלפונים רזרבה כדי לתת מענה מיידי לארגון.

איכות כיסוי השירות הסלולרי

הכיסוי הסלולרי באזור שבו פועל הארגון ובמיוחד במקום של עמדת השליטה של הארגון הוא מהותי.

כדאי לציין שבמקרה של בעיית כיסוי של רשת הסלולר באזור עמדת השליטה (Dispatcher) על ספק לפתור את הבעיה ע"י החלפת הסים לספק של רשת סלולרית שיש לה כיסוי באזור של עמדת השליטה.

תוקף החוזה

ספקי שירות POC מנסים להציע עסקאות בתשלומים לתקופה ארוכה של כ 36 חודשים בה הלקוח מתחייב עבור תשלום חודשי קבוע שכולל את עלות הטלפון, עלות שירות ה POC ושירות התקשורת הסלולרית. ללא אפשרות ביטול התשלום הקבוע עבור שירות ה POC ושירות התקשורת הסלולרית. מצד הספק חוזה מסוג זה מבטיח לו הכנסה חודשית למשך תקופת החוזה ולעיתים אף הוא יכול לקבל מימון עבור העסקה , אך מצד הלקוח אין אפשרות לצמצם את כמות המנויים הפעילים בכל התקופה או יכולת לבטל את ההתחייבות של עלויות שירות ה POC ושירות רשת הסלולר.

כדאי להפריד ולפרט בחוזה ארוך טווח את העלות של החומרה, עלות השירות ה POC ושירות התקשורת הסלולרי ולהוסיף אפשרות להפסקת השירות ה POC והתקשורת הסלולרית בכל עת ללא תשלום קנסות.

לסיכום, להיזהר מעסקאות ארוכות טווח שהמחיר החודשי כולל את עלות המכשיר, שירות במירס ושירות הסלולר בלי הפרדה בין העלויות מכיוון שבכל מקרה של בעיה אין ללקוח יכולת להפסיק את ההתקשרות או חלקה מהספק. כדאי לכן להפריד בין הגורמים השונים של העלויות (חומרה, שירות מירס, ושירות הסלולר).

אין באמור באתר משום המלצה לבצע פעולות כלשהן. כל המוצג באתר זה הוא למטרות מידע בלבד. המידע המוצג אינו מקיף, אינו שלם, אינו מכיל גילויים חשובים או סיכונים הקשורים בנושא המדובר. המחבר אינו אחראי לדיוק או לשלמות או לחוסר הדיוק או השלמות של המידע המוצג. המחבר לא בדק או וידא מידע שהתקבל מצד שלישי שהוא עשוי להסתמך עליו. המחבר אינו אחראי בשום אופן לתוכן המידע, השמטות במידע, אי דיוקים, טעויות כאלה או אחרות. כל הפועל עקב מידע שקרא באתר זה, עושה זאת על דעתו האישית בלבד ונושא באחריות הבלעדית לכל פעולה בה ינקוט בהסתמך על המידע באתר זה.